תשתיות מתחדשות

תשתיות מתחדשות

רם הנדסה שמחה להיות בין חברות ההנדסה והתשתית הגדולות והראשונות שמציעות יכולות מתקדמות ביזום, תכנון, ביצוע והקמת פרויקטים של אנרגיה מתחדשת.

תחום התשתיות המתחדשות הינו תחום חשוב ומיוחד שחברת רם הנדסה רואה לנכון להשקיע בו את מיטב יכולותיה. זה הוא תחום שחשיבותו נגזרת לא רק בשל היותו תחום המשלב פיתוחים הנמצאים בקדמה הטכנולוגיה כיום, אלא בעיקר בשל היותו תחום מרכזי ומוביל בתפיסת העולם הירוקה של גופים בחברה בתעשייה. וברמת תפיסת הקיימות הלאומית של מדינות מתקדמות רבות. תפיסה של קיום חכם נקי ובריא.

תחום התשתיות המתחדשות משלב בתוכו אלמנטים של קידמה טכנולוגית הנמצאת לעיתים בקו החזית הראשון של הקידמה האנושית, וחשיבותם של פרויקטים לאנרגיה חלופית מתחדשת וירוקה היא לרוב בעלת רמת חשיבות לאומית.

אנרגיה מתחדשת בהיותה אנרגיה שמקורה בתהליכי טבע מתמשכים שאינם מתכלים כתוצאה מרתימת האנרגיה האצורה בהם. מהווה פתרון מיוחד וחשוב להשגת יכולת קיום עצמאית ובריאה יותר לאורך זמן ברמה הלאומית ולא רק ברמת הפרט.

מקורות אנרגיה מתחדשים הינם שונים ממקורות אנרגיה מתכלים כגון דלקי מאובנים (נפט, פחם וגז טבעי), ואנרגיה גרעינית, שהשימוש בהם כרוך בהקטנה משמעותית של מאגר האנרגיה הזמינה האצורה בהם.

מקורות אנרגיה מתחדשים כוללים בראש ובראשונה את האנרגיה הסולארית,

בישראל, קיבל על עצמו משרד התשתיות להשקיע מיליוני שקלים בשנה במחקרים על שימושי האנרגיה המתחדשת. במסגרת מחקרים אלו נרשמו לא מעט פריצות דרך ופטנטים. אולם, אנו רק בתחילתה של הדרך למימוש היכולות בשטח ולמרות ההשקעה במחקר, עדיין רק אחוז קטן מצריכת האנרגיה בישראל, מקורו באנרגיה מתחדשת.

רם הנדסה גאה להיות חלק ממשפחה מובחרת של חברות תשתית וטכנולוגיה העוסקות בימים אלה ממש בייזום והקמה של פרוייקטים ירוקים בכלל ופרויקטים של תשתיות מתחדשות בפרט.